Δε 5 Δεκεμβρίου 22
Αρχική Υλικό Αρχείου Πρώην Υπουργείο Δημόσιας Τάξης Διατελέσαντες Υπουργοί, Υφυπουργοί, Γενικοί Γραμματείς

Διατελέσαντες Υπουργοί, Υφυπουργοί, Γενικοί Γραμματείς

Διατελέσαντες Υπουργοί

Βύρων Γ. Πολύδωρας

16-02-2006 έως 19-09-2007

Γιώργος Βουλγαράκης

10-03-2004 έως 15-02-2006

Γεώργιος Φλωρίδης

07-07-2003 έως 09-03-2004

Μιχάλης Χρυσοχοΐδης

19-02-1999 έως 04-07-2003

Φίλιππος Πετσάλνικος

30-10-1998 έως 19-02-1999

Γεώργιος Ρωμαίος

25-09-1996 έως 30-10-1998

Κωνσταντίνος Μπέης

30-08-1996 έως 25-09-1996

Κώστας Γείτονας

22-01-1996 έως 30-08-1996

Ιωσήφ Βαλυράκης

04-04-1995 έως 22-01-1996

Στέλιος Παπαθεμελής

13-10-1993 έως 04-04-1995

Δημήτριος Μανίκας (Υπηρ.)

14-09-1993 έως 13-10-1993

Νικόλαος Γκελεστάθης

03-12-1992 έως 14-09-1993

Θεόδωρος Αναγνωστόπουλος

08-08-1991 έως 03-12-1992

Ιωάννης Βασιλειάδης

11-04-1990 έως 08-08-1991

Δημήτριος Μανίκας

12-10-1989 έως 11-04-1990

Ιωάννης Κεφαλογιάννης

02-07-1989 έως 12-10-1989

Παναγιώτης Μαρκόπουλος (Υπηρ.)

02-06-1989 έως 02-07-1989

Απόστολος Τσοχατζόπουλος

17-03-1989 έως 02-06-1989

Γεώργιος Πέτσος

18-11-1988 έως 17-03-1989

Αναστάσιος Σεχιώτης

22-06-1988 έως 08-11-1988

Αντώνιος Δροσογιάννης

25-04-1986 έως 22-06-1988

Αγαμέμνων Κουτσόγιωργας (Εσωτ.)

26-07-1985 έως 25-04-1986

Αθανάσιος Τσούρας

05-06-1985 έως 26-07-1986

Αλέξανδρος Φλώρος (Υπηρ.)

09-05-1985 έως 05-06-1985

Ιωάννης Σκουλαρίκης

21-10-1981 έως 09-05-1985

Ιωάννης Κατσαδήμας (Υπηρ.)

17-09-1981 έως 21-10-1981

Δημήτριος Δαβάκης

10-05-1980 έως 17-09-1981

Αναστάσιος Μπάλκος

28-11-1977 έως 10-05-1980

Γεώργιος Σταμάτης

05-01-1976 έως 28-11-1977

Σόλων Γκίκας

24-07-1974 έως 05-01-1976

Διατελέσαντες Υφυπουργοί

Χρήστος Εμμαν. Μαρκογιαννάκης

10-03-2004 έως 12-01-2005

Τσερτικίδης Παντελής

05-05-2003 έως 10-03-2004

Μαλέσιος Ευάγγελος

24-10-2001 έως 15-04-2003

Βαλυράκης Ιωσήφ

08-07-1994 έως 04-04-1995

Γείτονας Κώστας

13-10-1993 έως 08-07-1994

Σαψάλης Κωνσταντίνος

03-12-1992 έως 13-10-1993

Διατελέσαντες Γενικοί Γραμματείς

Κωνσταντίνος Αιλιανός

11-04-2006 έως 19-09-2007

Ευαγγελίδης Α. Λεωνίδας

10-03-2004 έως 10-04-2006

Ευσταθιάδης Δημήτρης

22-12-1998 έως 10-03-2004

Παπαδογιαννάκης Ιωάννης

21-10-1996 έως 30-10-1998

Κοσμίδης Σωκράτης

27-02-1996 έως 24-09-1996

Ρογκάκος Ευάγγελος

10-11-1993 έως 27-02-1996

Καπελάρης Δημήτριος

21-08-1991 έως 13-10-1993

Κουτελιδάκης Μιχαήλ

08-07-1989 έως 21-08-1991

Πανούτσος Ιωάννης

16-12-1988 έως 08-07-1989

Πανταζής Δημήτριος

12-07-1988 έως 28-11-1988

Μορφωπός Παναγιώτης

28-04-1986 έως 23-06-1988

Τσίμας Κωνσταντίνος

01-10-1984 έως 28-04-1986

Αναγνωστόπουλος Παναγιώτης

31-10-1981 έως 30-09-1984

Καλαμάκης Παντελής

15-05-1981 έως 30-10-1981

Σαψάλης Κωνσταντίνος

02-12-1977 έως 07-05-1981

Μπάλκος Αναστάσιος

01-02-1975 έως 24-10-1977

Φωτιάδης Κωνσταντίνος

08-08-1974 έως 30-01-1975